ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7721066
*
nr 772 1066
Spegel
Sekelskifte, höjd: 134
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 augusti 2012
kl 17:43:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/8 14:52:53
1
100 kr
20/8 17:38:53
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 772 1066
Spegel
Sekelskifte, höjd: 134
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 augusti 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/8 14:52:53 | 1 | 100 kr |
20/8 17:38:53 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.